ВЕРБНА НЕДІЛЯ

ВХІД ГОСПОДНІЙ В ЄРУСАЛИМ

(Ів. 12, 1-18)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

Чому ми сьогодні так урочисто стрічаємо вхід Ісуса Христа в Єрусалим? Чому це Його, як Царя, стрічаємо з пальмовим віттям?

Ісус Христос, як знаємо з Святої Євангелії, декілька раз відвідував Єрусалим, але такої величавої зустрічі до цього часу ще не було.

Цей раз Ісус йде в Єрусалим не тільки, щоб навчати та сціляти людей, але тепер Ісус Христос входить в Єрусалим, щоб постраждати і вмерти за спасіння світу.

Ісус Христос іде на муки, йде на хрест з такою ж урочистістю, як цар іде у своє царство. І народ зустрічає Христа, як Царя, стелить по дорозі Йому килими, одяг, кидають під ноги Ісуса Христа пальмове віття і вітають, як Сина Давидового.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


П\'ЯТА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

П’ЯТА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

(Mк. 10, 32-45)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

Сьогодні завершується п’ятий тиждень Великого посту. На слідуючу неділю ми вже будемо святкувати вхід Господа Бога нашого в Єрусалим і відтак страсний тиждень.

В минулу неділю ми слухали навчання нашої Святої Церкви про прощення і покаяння. Наша Церква нам нагадувала, щоб Бог простив провини наші так як і ми прощаємо винуватцям нашим, тобто якою мірою ми міряємо, такою мірою і Господь Бога наш відміряє.

Сьогодні ми слухали слова Господа Бога нашого: “Ви знаєте, що ті, кого називають князями народів, панують над нами і старші їх правлять ними, а між вами нехай цього не буде, а хто хоче у вас бути старшим, нехай буде вам слугою і хто хоче у вас бути першим нехай буде рабом всіх”.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ЧЕТВЕРТА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ЧЕТВЕРТА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

(Мк.9, 17-31)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

З сьогоднішною неділею ми вже перейшли більше як половину Великоднього Великого посту.

Нам лишається ще дві неділі, п’ята і Вербна неділя, перед Світлим Воскресінням Господа Бога нашого Ісуса Христа.

Великий піст установлений нашою Святою Церквою у честь і наслідування 40-денного посту Ісуса Христа – у Великий піст кожний християнин повинен очиститися від гріхів та гідно, з чистою совістю, зустрічати велике свято Христового Воскресіння.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ = ХРЕСТОПОКЛОННА

ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

 (Мк. 8, 34 – 9,1)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.      

 

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святеє Воскресіння Твоє славимо!»

 

 

            Третя неділя Великого посту називається Хрестопоклонною – від поклоніння Хресту розіп’ятому на ньому Господа нашого Ісусa Христа. Сьогодні ми слухали читання Святої Євангелії про несення кожним із нас свого власного хреста, тобто страждань і скорбот, які трапляються на нашому життєвому шляху, і які є пов’язані з вірою Христовою. “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде”, - сказав Господь. «Бо яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?” (Мк.8,34-36).                                        

          Який викуп дасть людина за свою душу? За словами Ісуса Христа, душа кожної окремої людини має велику вартість – душа дорожча за всі скарби цього світу. І коли ж таку велику вартість має душа кожної окремої людини, то яку ж безмежну вартість може мати душа окремого народу! Чи може бути щось дорожче в народі як його душа?                 

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ДРУГА НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Друга неділя Великого посту.

(Мк. 2, 1-12)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Христос серед нас !

 

Дорогі брати і сестри! Сьогодні ми чули Святе Євангелія про зцілення розслабленого.          

Господь одним словом зцілив хворого чоловіка. Але перед тим ніж його оздоровити, Господь простив йому гріхи.

“Сину, - сказав Господь розслабленому, - прощаються тобі гріхи твої”. Цим Господь свідчить, що переважно  гріхи є причиною хвороб. Тому треба спочатку ліквідувати причину, тоді зникне і згубна дія її на людину.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ПЕРША НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Перша  неділя Великого посту.

(Ін. 1, 43-51)

 

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

Дорогi брати i сестри!

Христос серед нас!

У першу недiлю Великого посту наша свята Церква згадує перемогу православ'я над єресями, тому цей день називається "Недiлею православ'я". Це свято було установлене у 842 р. при вiзантiйському iмператорi Михаїлi i його матерi Феодорi, коли Константинопольським Патрiархом був св. Мефодiй.               

Перемогою над цiєю єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське вiровчення i сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборiв і тому православнi християни вшановують Господа нашого Iсуса Христа, Його Пречисту Матiр i святих  через шанування Їх зображених на iконах.

Також, сьгоднішня Свята Євангелія подає нам, про перші дні благовістя Христа Спасителя, коли Ісус Христос придбав собі перших послідовників.                                                                                 

Хто ж були ці перші послідовники Ісуса Христа?  

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ  


НЕДІЛЯ ЗАКХЕЯ

НЕДІЛЯ ЗАКХЕЯ

(Лк. 19, 1-10)

6-го лютого 2011

В ім’я Отця, і сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас.

Дорогі брати і сестри ! Мабуть, не просто звичайна цікавість змусила Закхея, про якого ви чули в Святій Євангелії, вилізти на смоковицю, щоб побачити Ісуса Христа. І Господь Бога Ісус Христос бачив, що у цій цікавості зароджується визнання своєї нечистоти і допущеної несправедливості, що душа Захея, яка бажала бачити Спасителя, тягнулася до Нього.

І ось лише слова Христа, сказані з любов’ю: “Закхею, злізь скоріше, бо сьогодні Мені належить бути в тебе в домі”, викликали в душі Захея повний переворот.

Читати повністю 


НЕДІЛЯ ПЕРЕД БОГОЯВЛЕННЯМ

НЕДІЛЯ ПЕРЕД БОГОЯВЛЕННЯМ

(Мк.1, 1-8)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос народився!

Славімо Його!

 

Дорогі Брати і Сестри!

 

Святий апостол Марко каже, що в пустині залунав голос: «Готовте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому».

Чий же голос залунав в пустині? 

Це був голос пророка Іоана Хрестителя.

«Покайтеся, бо наближається Царство Боже, а тих, що каялись, Іоан хрестив в Йордані і вони сповідали свої гріхи».

Пророк Іоан Хреститель закликає нас покаятися, впорядкувати своє життя, заспокоїти свою душу, заспокоїти свою совість, щоб зрівняти стежки для Господа нашого Ісуса Христа і тоді ми побачимо спасіння Боже.

І це спасіння має прийти скоро. «Я хрещу вас водою», каже Іоан Хреститель, «але слідом за мною йде дужчий від мене, Якому я недостойний розв’язати ремінь взуття Його. Той хреститиме вас Духом Святим».                                                                                                                                                                                                А до тих, хто не виявляв щирого покаяння, св. Іоан сказав:  «Сокира коло коріння дерева лежить, і всяке дерево, що не дає доброго плоду буде зрубане і в огонь вкинуте» (Лк.3,9).

Цей голос і тепер лунає до нас і до всього українського народу.

Читати повністю


НЕДІЛЯ ПЕРЕД РІЗДВОМ

НЕДІЛЯ ПЕРЕД РІЗДВОМ

(Мат. 1, 1-25)

 

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Амінь !

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

 

В сьогоднішньому читанні святої Євангелії, святий Євангелист Матвій починає писати Євангелію про Христа книгою родоводу, від якого Ісус Христос народився, починаючи від Адама і кінчаючи Йосифом, обручником Пресвятої Діви Марії.

 

В старому заповіту ми часто зустрічаємо перелік предків. Євреї шанували і в своїхкнигах записували роди царські та первосвященицькі. Ісус Христос був з роду царського і первосвященницького.

 

Дорогі брати і сестри!

 

Велике значення має для кожної людини, хто були його предки. Предки, це є те зерно, з якого народжується, росте і розвивається, те родословне дерево, що називається народ.  

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ДЕВ\'ЯТЬ ЗОПОВІДЕЙ БЛАЖЕНСТВА

ТРИДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ СВЯТОЇ ТРОЙЦІ - 19-го грудня - СВЯТОГО МИКОЛАЯ

(Лк. 17, 12-19 і Лк. 6,17-23)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Христос серед нас !

 

Дорогі брати і сестри!

 

Сьогодні в читанні Святої Євангелії  Ісус Христос вчить нас про дев’ять заповідей блаженства, які також введені в Божественну Літургію, під час церковного співу третього антифону.

 

Але, як ми розуміємо ці заповіді Блаженства.

 

У слові “блаженні” ми розуміємо, що блаженні, тобто щасливі в собі тим, що осягнуть Царство Небесне з вічною радістю і втіхою і їх ублажить Господь, похвалить, приласкає, обдарує славою.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ДВАДЦЯТЬ ШОСТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

ДВАДЦЯТЬ ШОСТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Лк. 12, 16-21)

В ім’я Отця, і Сина і Святого Дукха.

Христос серед нас!

 

Дорогі Брати і Сестри!

 

В неділю 5-го грудня Господь Спаситель навчає нас притчею про одного багатого чоловіка, якому Бог послав багатий урожай. Чоловік, як побачив, що дуже гарно йому виросла нива, почав міркувати, що йому робити для збереження урожаю. Він рішив зруйнувати свої старі комори і збудувати більші, щоб заховати все своє добро, і сказав сам собі: душе моя, багато є в тебе добра, на довгі роки вистачить: втішайся ж, їж, пий і веселися.

читати повністю


ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

                   Введення у храм Пресвятої Богородиці

           (Лк. 10, 8-42;11, 27-28)

 

                   В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

                    Христос серед нас! 

                                                    
                  Дорогі браття і сестри!

 

Сьогодні, 4-го грудня, ми святкуємо Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.                                         

Батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, будучи бездітними, сумували й не раз, гірко плачучи, молили Бога, щоб Він дав їм дитину, і при тому склали обіцянку, що віддадуть те дитя до храму Єрусалимського для служіння Богові.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

24-а НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Лк. 8,41-56)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри.

 

Сьогоднішнє Святеє Євангеліє оповідає нам про воскрешення Господом дочки Іаїра і про зцілення кровоточивої жінки і так Ісус створив два чуда.

 

Все це зробив Ісус Христос, щоб підтвердити Своїм послідовникам, що Він не тільки людина, а й Бог. Чудо восрешення дочки Іаїра свідчить, що Христос як Бог має владу над смертю і що Він заради того і прийшов у світ, щоб визволити людство від найбільшого в світі зла – смерті людини.

 

Воскресіння мертвих є відновлення людської природи, яка внаслідок гріха підпала смерті й розпалася на дві частини. Душа залишилася безсмертною, а тіло перетворюється на прах земний.

Читати повністю


23 НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

23 НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Лк.8, 5-15)

В ім’я Отця, і сина, і Святого Духа.

Христос серед нас.

Дорогі брати і сестри!

Сьогодні ми чули слова Господа Бога нашого про сіяча і про зерно яке впало на добру землю, себто зерно яке впало на щире серце правдивого християнина і дало великий урожай.

Кінчається жовтень, і саме в місяці жовтні український народ відзначає дуже важливі дати переплетені з Великими Cіячами нашої Святої Помісної Церкви.

14-го жовтня 1921-го року, якраз на Свято Святої Покрови був скликаний в Києві Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Української Автокефальної Православної Церкви, де відродилась Національна Церква, з основними засадами автокефальности, тобто незалежности, соборноправности і українізації, покликавши на Її керівника отця Василя Липківського.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ


ДВАДЦЯТЬ ДРУГА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

Недiля 22-га пiсля П'ятдесятницi

(Лк. 16,19-31)

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

Христос серед нас!

Дорогi брати i сестри!

Чого хоче людина, яка живе на цiй землi? Багато чого хоче. Перш за все, щоб вона нiколи не вмирала, щоб нiколи не припинялося те життя, яким живуть її думка, її воля, її почуття.

Бiльше того, людина хоче, щоб за порогом земного життя, майже завжди окропленого сльозами, оповитого скорботами, наш безсмертний дух вiчно блаженствував, жив у радостi й спокої.

Наше серце прагне до звiльнення вiд тих страждань, якими неминуче супроводжується земний шлях кожної людини.

Читати повністю


ДВАДЦЯТЬ ПЕРША НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

21-а НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Лк. 6, 31-36)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри.

 

     В сьогоднішньому читанню святого Євангеліє опреділяється важливе значення християнської моралі і її незрівняна висота і глибина.

          Християнська мораль неперевершина, бо вона відкрита  Самим істинним Богом – Христом. Велич християнської моралі полягає в тому, що вона проста і зрозуміла для кожної людини, і в той же час така незбагненно висока, що багатьом здається недосяжною.                           
Ісус Христос сказав: “Як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм. І коли ви любите тих, хто любить вас, яка вам за це подяка?              

Бо і грішники люблять тих, хто їх любить. І якщо ви робите добро тим, хто вам робить добро, яка вам за це подяка?  

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ                          


ДВАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

20-а НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Лк.7, 11-16)

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

Дорогi брати і сестри!

Христос серед нас!

Наша Свята Церква запропонувала нам послухати уривок з Євангелія про воскрешення Ісусом Христом сина вдови з міста Наїна. Нас вражає, як євангеліст декількома словами зумів описати велике горе жінки: “Виносили померлого, єдиного сина у матері, а вона була вдова”.

Господь змилосердився над горем прибитою вдовою і сказав: “Не плач!” Слово Господа несло радість, про яку ридаюча мати навіть і не мріяла. Ісус Христос підійшов до гробу і сказав: “Юначе, тобі кажу, встань!” Мертвий піднявся, сів і почав говорити. Всіх присутніх охопив страх, і всі прославляли Бога, кажучи: “Великий пророк постав між нами, і Бог відвідав народ Свій” ми щойно слухали вчення Господа Бога нашого Ісуса Христа.

Читати повністю


ДЕВ\'ЯДНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

19-а НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

(Мк. 8, 34- 9,1)

В iм'я Отця, i Сина, i Святого Духа!

Дорогi брати і сестри!

Христос серед нас! 

  «Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде» виразно дає зрозуміти наш Спаситель.                                               

В сьогоднішньому навчанню наш Спаситель  двічі говорить про себе як Учителя: «ради Мене та Євангелії» і «Хто буде Мене та Моєї науки соромиться, того посоромиться і Син Божий» тільки що ми чули з читання Святого Євангеліє.

Ісус звертається до нас «Хто хоче».  Слово «хочу» ми використовуємо сотню разів за день, виражаючи цим, своє бажання або не бажання. Ми говоримо - я хочу бути добрим, ми знаємо, що треба бути добрим, нас так змалку вчили і тому кажемо, що хочемо, але чи дійсно ми можемо назвати це бажанням? Коли ми серйозно переглянемо сьогоднішнє вчення Христа, то нам треба добре подумати і аж тоді вже не з голови, а з серця скажемо Христу, що ми хочемо. 

Читати повністю


ВІСІМНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

18-та неділя пiсля Тройці

(Лк. 5, 1-11)

   В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. 

Христос серед нас! 

Дорогі Брати і Сестри!

Сьогоднішнє Святе Євангелія оповідає нам як апостоли ловили рибу одного разу на Генісаретськім озері і Апостол Петро нарікав Ісусові, що: "Ми трудилися всю ніч і нічого не піймали!" Одначе на повеління Спасителя рибалки ще раз закинули свої сіті - й наловили так багато риби, що не змогли її змістити в двох човнах!                                    

Апостоли, що працювали на озері, це - живий образ всіх нас, що пливемо на хвилях земного життя, а найважливіша наша мета це -зловити перлину, іншими словами - заслужити собі Безсмертне Щастя.      

І треба нам добре використовувати час, щоб ми не опинились на Божім Суді з порожніми руками!  

Читати повністю                        


РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Різдво Пресвятої Богородиці. 

(Лк. 10, 38–42; 11, 27-28)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос серед нас!

                                                           Дорогі брати і сестри!                                                         

  Сьогодні наша Свята Православна Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці. В цей день ми виголошуємо: ”Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній...”

  Яку радість принесла Діва Марія з Її народженням, бо  прийшов довгоочікуваний людством час, коли Божественною силою, подвигом Господа нашого Ісуса Христа буде зруйноване царство диявола, царство гріха і смерті, коли відчиняться для людей двері безсмертного блаженного вічного життя. 

  Цю радість Своїм народженням сповістила землі Преблагословенна Діва Марія, Яка нарешті з’явилася в роді людському. Народилася на землі Та, Яка чесніша від херувимів і незрівнянно славніша від серавимів. Народилася Та, Яка буде одночасно і Дівою, і Богородицею, Яку будуть у віках прославляти християни.  

Читати повністю    


CIМНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

СІМНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ   (Мт. 15, 21-28)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри.

 

     Слухали ми читання Святого Євангеліє про жінку Хананеянку коли Ісус Христос пізнавши її велику віру зцілив її доньку.

     І тому иайже після кожного чуда Ісус Христос говорив: “Віра твоя спасла тебе”.

   Віра для духовного життя є необхідна так як для тіла повітря. Без віри душа духовно вмирає. Ми з’єднуємося через віру з Богом. Віра є підґрунттям для молитви. Бо якби ми не вірили, ми не могли б і молитися.                                                     

   Природа, або сутність, віри залишається незмінною у всі віки. Сліпі, які благали Христа повернути їм зір, мали дуже велику віру. Вони були впевнені, що достатньо Господу сказати слово, і вони побачать світло.                                                          

    Римський сотник свою віру висловив такими словами: “Господи, промов тільки слово, і мій слуга стане здоровим”.

 

Читати повністю 


ШІСТНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

16-а Неділя після Тройці (Мт.25, 14-30)

 

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

 

Сьогоднішнє Святе Євангеліє навчає нас про таланти, які нам були даровані нашим Творцем. Святий Євангелист Матвій говорить про рабів і господаря, який, відходячи у далеку країну,  доручив їм своє майно. Одному він дав пять талантів, другому два, третьому один, кожному за його спроможністю.

 

Зверніть увагу. Раби це ми, люди, господар це Господь наш Ісус Христос, наш Творець і Спаситель, що роздає кожному ті чи інші дарування. Таланти це душевні й тілесні сили, а також здібності, які дає Бог кожній людині.

Читати повністю


П\'ЯТНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

Недiля 15-та пiсля П'ятдесятницi (Мф. 22, 34-46)

 

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Христос серед нас !

 

Дорогі брати і сестри!

 

Коли запитали  Ісуса Христа, яка найбільша заповідь то Ісус відповів: ”Полюби Господа Бога твого всiм серцем твоїм, i всiєю душею твоєю, i всiєю думкою твоєю. (Мф. 22, 37)

Це є перша і найбільша заповідь.

Друга ж подібна до першої: люби ближнього твого, як самого себе.

Любов це основа, на якій стоїть увесь світ.

Любов має таку здатність, що вона не може замикатися сама в собі.

Ось чому Ісус Христос сказав, що любов до Бога це перша і найбільша і найважливіша заповідь.

Читати повністю


ЧОТИРНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

ЧОТИРНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

( Мт. 22,1-14).

 

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

 

Сьогоднішня євангельська притча про запрошених на весілля зароджує запитання - Чому в світі є так багато невіруючих і чому так мало людей відвідують храм Божий?

Сам Господь наш Ісус Христос дав нам відповідь. Він сказав: “Багато запрошених, та мало вибраних”.

Читати повністю


УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ       

                                                                                

(Лк.10,38-42;11,27-28)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

 

Сьогодні – 28 серпня -  наша свята Церква святкує велике свято УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ, себто день упокоєння Божої Матері або як на Вкраїні називали це свято “Перша Пречиста”.

Успіння Пречистої Діви Марії, це є розлука Її душі з тілом. “Апостоли святі – залишіть на час Моєї смерті працю святого благовістя, зберіться до Мене, поховайте тіло Моє”. Такі слова вкладає наша Свята Церква в уста Пресвятої Богородиці.

Читати повністю


ТРИНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

Недiля 13-та пiсля Тройці (Мф. 21, 33-42)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Христос серед нас !

     Дорогі Брати і Сестри!

 

 

Сьогоднiшнє євангельське читання присвячується притчi Христа про виноградник i злих виноградарiв і Господь закiнчив притчу словами: "Тому: вiдбереться вiд вас Царство Боже i дане буде народовi, який буде приносити плоди його" (Мф. 21, 43).

Отак буває часто на Божім світі, коли група людей захоплює в свої руки чужу власність, що не належаться їм.

Отак постали деякі держави через загарбання чужих земель і майна. Так сталося з нашою  Богом благословенною країною, що колись була багата й могутня, може, й найбагатша в тодішній Європі.

Пригадаймо ті часи, коли під час другої світової війни німці захопили нашу Батьківщину. Тоді вони вивозили вагонами наш чорнозем, щоб ним удобрити свої поля. Скільки ж було тих пожадливих, що простягали свої загребущі руки на наш рідний край!

Читати повністю


ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

ПРЕОБРАЖЕННЯ (Мт. 17, 1-9)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

 

19 серпня Православна Церква відзначає велике свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

    Щойно прочитане Святе Євангеліє докладно оповідає нам коли Господь Ісус Христос з Своїми учениками - Яковом, Петром і Іоаном зійшов на гору  Фавор помолитися. Під час молитви Ісус преобразився – Його одяг став білим, як світло, а Сам Він засяяв як сонце. І з’явилися поруч два найбільші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, і почали  говорити з Ним.

Один з апостолів – Петро, відчуваючи душею радість, піднесення і заспокоєність в цьому місці сказав: «Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі». Коли Петро це говорив, гору накрила хмара і чути було голос з хмари: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте».

Читати повністю


ДВАНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

 

12 Неділя після Тройці  (Мт. 19, 16-26)

 

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

      Дорогі Брати і Сестри!

 

Сьогоднішнє вчення Святого Євангеліє розповідає нам, що ми повинні робити щоб увійти до Царства Небесного.  Щойно прочитаним Святим Євангелієм Ісус Христос чітко подає нам дороговказ до Вічного Життя: «Якщо хочеш ввійти в життя вічне, дотримуйся заповідей: не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не лжесвідчи, шануй батька й матір і люби ближнього твого, як самого себе».

Ми мало думаємо про вічне життя, а більшість людей зовсім не думає про своє майбутнє вічне життя, бо настільки ми заглибились у земні турботи, що немає часу навіть подумати про життя після смерті.

Дорогі брати і сестри!

Ми добре знаємо, що ніхто з нас не візьме з собою придбані матері­альні цінності, що нагими ми ввійшли в цей світ, нагими і покинемо його. А яким буде воно для нас, це вічне життя, – мало хто замислюється над цим, і майже ніхто не готується до нього.

Читати повністю

 

ОДИНАДЦЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

 

11 Неділя після Тройці  (Мт. 18, 23-35)

 

В імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

      Дорогі Брати і Сестри!

 

Сьогоднішнє святе Євангеліє навчає нас про милосердного царя та жорстокого слугу.  Один цар, захотів порахуватися зі своїми слугами-боржниками. Покликав першого, якому дав десять талантів, і звелів повернути ці гроші. А що цей слуга не міг віддати грошей, цар звелів кинути його до в`язниці, а потім продав його з дружиною і ввесь його маєток.

Слуга впав на коліна й просив помилування, і цар все йому подарував. Але той же самий слуга, вийшовши від царя, зустрів свого приятеля, який був йому винен всього сто динарів. Проте цей слуга наказав заарештувати свого приятеля і тримати його, поки не поверне усього боргу. Довідавшись про це, цар звелів схопити недоброго слугу, зганьбив його і віддав на муки, аж поки не поверне свого боргу.

Читати повністю


ДЕСЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

Десята неділя після Тройці - (Мт. 17, 14-23)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас!

Дорогі Брати і Сестри!

 

Сьогоднішнє вчення Святого Євангаліє розповідає нам про зцілення біснуватого хлопця та упевненість нашої віри.

Ми часто молимося до Господа Бога нашого і бувають випадки коли до нас прикрадається невірсто і сумнів  щодо щирости наших молитов.

Христос докоряв апостолам за їхнє невірство в себе самих, в свої власні сили, які повинні здобути могутність до перемоги над злом. Коли апостоли запитали Ісуса: «Чому ми не змогли вигнати нечистого духа», то Ісус Христос сказав: «Через невір’я ваше. Бо істинно кажу вам: якщо ви матимете  віру як зерно гірчичне і скажете цій горі: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас» (Мт. 17, 20-21).
Читати повністю


ДЕВ\'ЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

9-а неділя після Тройці

  Матвія (14, 22-34)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри !

Кожне євангельське читання повинно утверджувати нашу віру в Ісуса Христа, Сина Божого, і давати нам настанову, як жити і чим керуватися у цьому гріховному  і розбещеному світі. 

Ось і сьогоднішнє євангельське читання розповідає, як Ісус Христос наказав апостолам сісти в човен і переправитися на інший берег озера.  

Коли човен був уже на середині озера, піднялася буря і апостоли перелякалися і вони побачили постать, яка йшла по воді, і подумали, що це привид, і зі страху закричали. Але Ісус Христос сказав їм: ”Заспокойтеся! Це Я, не бійтеся”.

Читати повністю


ВОСЬМА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

8 неділя після Тройці 

(Мт.14,14-22)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас!

Дорогі брати і сестри!

 

Коли Христос, навчаючи людей,  великі групи людей оточували Його і слухали Його не раз цілі години, а то й цілі дні... Слухали Його з великою увагою й терпеливістю, бо люди відчували, що говорить до них і навчає Сам Син Божий.

І як свідчить нам нинішня Свята Євангелія, записана святим Матвієм, понад п`ять тисяч народу слухали Ісуса цілий день, а як стало смеркати і всі були голодні, Ісус сотворив чудо: п`ятьма хлібинами й двома рибами наситив усіх людей. Отак Господь наш Ісус Христос нагородив людей за їхню витривалість і терпеливість! І справді, кожну нашу терпеливість і довготривалість у добрім ділі Господь винагороджує.

Читати повністю


СЬОМА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

7 неділя після Тройці 

(Мт.9,27-35)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. 

Христос серед нас!

Дорогі брати і сестри!

Сьогоднішня Свята Євангелія навчає нас, що з Божою поміччю і з правдивою і непохитною вірою завершуються найбільші чуда. З читання Святого Євангелія ми довідались про двох сліпих і що вони звернулися до Ісуса Христа,  щоб Він зцілив їх від сліпоти і повернув їм зір. 

Але перед тим щоб показати Свою всемогутність і милосердя, Ісус Христос запитав сліпих: “Чи віруєте, що Я можу це зробити?”, а вони відповіли: “Так, Господи!” Тоді Христос доторкнувся до очей їхніх і сказав: “За вірою вашою нехай буде вам” (Мф. 9, 28-30). Переконавшись у вірі сліпих, Господь повернув їм зір силою Своєї всемогутності.

Отже, віра необхідна для духовного життя людини, як для тіла повітря. Без віри душа духовно вмирає. Ми з’єднуємося з Богом через віру. Віра є підґрунтям для молитви. А якби ми не вірили, то ми не могли б молитися.

Сліпі, які благали Христа повернути їм зір, мали велику і непохитну віру.

Читати повністю


ШОСТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

6 Неділя після Св. Духа - Матвія (9, 1-8)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри !

«І, побачивши віру їхню, Ісус сказав розслабленому: Кріпися, сину, прощаються тобі гріхи твої.  При цьому деякі з книжників говорили собі: Він богохульствує. Ісус же, бачачи помисли їхні, промовив: навіщо ви думаєте лукаве в серцях своїх? Бо що легше – сказати: прощаються тобі гріхи, чи сказати: встань і ходи?» 

Тоді Ісус сказав  розслабленому: «встань, візьми постіль твою та йди у дім твій. І той устав, узяв постіль свою і пі­шов у дім свій» – ми слухали читання сьогоднішнього Святого Євангелія.

Сьогоднішняю наукою Господь наш Ісус Христос затверджує, що гріхи є причиною хвороб. Тому спочатку треба знищити причину хвороби, а тоді зникне і згубна дія її на людину.

Для того, щоб зрозуміти, які згубні наслідки має гріх для людської природи, треба знати, що таке гріх.

Гріх – це моральна і духовна отрута, яка діє в душі, а потім в тілі. Коли у тіло потрапляє отрута, в організмі людини відбуваються надзвичайно тяжкі процеси, які можуть привести до смерті. Подібне стається і в душі, коли до неї потрапляє духовна отрута – гріховна думка або гріховнне почуття. В душі проходять страшні хвилювання думок, почуттів, бажань і намірів. Складається враження, ніби горить душа, як у полум’ї. В такий стан потрапляє душа кожного разу, коли порушується моральний закон, аж поки не вдається заглушити голос совісті.

Читати повністю


П\'ЯТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

5 неділя після Тройці 

(Мт.8,28- 9,1)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас!

Дорогі брати і сестри!

В сьогдняшній Святій Євангелії ми слухали про біснуватих, про вигнання бісів, про вселення їх в стадо свиней і загибель стада у морі, і далі про прохання жителів міста Гадари, щоб Господь відійшов від їхнього краю. 

Свята Євангелія свідчить про дійсне існування злих духів. Злі духи шкодять людям. Вони намагаються відвести людей від Бога і заманити їх до свого царства, підпорядкувавши їх своїй злій волі. Єдинородний Син Божий Господь наш Ісус Христос прийшов у світ, щоб зруйнувати діла диявола і перемогти його зі всім його воїнством. Апостол Іоан Богослов говорить: “Заради цього і явився Син Божий, щоб зруйнувати діла диявола” (1 Ін. 3, 8).

Читати повністю

 


ЧЕТВЕРТА НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

4 неділя після Святого Духа

Мат. (8, 5-13)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри !

"Бо так полюбив світ, що і Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне".

І прояв цієї великої любові ми сьогодні слухали в Святій Євангелії, як сотник-поганин, твердо вірив у Божественну всемогутність Ісуса Христа і сказав: “Господи! Я не достойний, щоб Ти увійшов під мою покрівлю, скажи тільки слово, то й одужає слуга мій”  і це дуже здивувало Ісуса і Він сказав: ”Йди, і як ти увірував, нехай й буде тобі”.

Сьогодні ми бачимо різні виявлення віри в Христа, і всі ми дістанему відповідну оцінку. Ісус Христос сказав: “Не хваліться тим, що ви діти Араама, Бог може каменем створити дітей Авраама”.

Читати повністю

 


ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ -2010

3-а неділя після Тройці

(Мт.6,22-33)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас!

           Дорогі Брати і Сестри!

«Шукайте ж спершу Царства Божого та правди Його, а все останнє вам додасться... бо ж не можете служити Богові і мамоні», повчає нас Ісус Христос в сьогодняшнім читанні Святого Євангелія.

Служити мамоні це значить, що людина перше ставить свої персональні амбіції поверх остаточної мети своєї Рідної Церкви і своєї Батківщини вживаючи всілякі заходи користолюбства. Служіння мамоні відволікає людей від служіння Богу і користолюбство виганяє з серця страх Божий і штовхає на всяку несправедливість і обман по відношенню до свого ближнього і до загалу своєї Батьківщини і Рідної Церкви.

Читати повністю

ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ - 2009

ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ТРОЙЦІ

Мт. (6, 22-33)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос  серед нас!

Дорогі брати і сестри!

Ісус Христос у сьогодняшній Святій Євангелії навчає нас, що: «Шукайте ж спершу Царства Божого та правди Його, а все додасться вам». Ісус Христос не забороняє нам турбуватися про земні блага, але на перше місце Господь Бог ставить духовні цінності, тобто Царство Боже. 

І чому ж ми повинні дбати про духовні цінності?                                  

Тому, що вони не змінні й ведуть людину до блаженства. Духовні цінності опреділяють наше місце у вічності. У земному житті духовні цінності мають першорядну перевагу, тому що вони визначають сенс нашого життя.                                                                      

Наша Свята Церква вчить нас, що Бог це є любов, радість, мир і джерело всякої потіхи. І тільки та людина, що наближається до Бога, може насолоджуватися правдивою радістю, заспокоєнням та блаженством. Що Христос робив на землі Своєю властю, те доручив нашій Святій Церкві робити в Ім’я Його. Коли запитали  Ісуса, яка є найбільша зоповідь, то Христос відповів, що полюби Господа Бога Твого всім серцем і всією душею, а ближнього свого як самого себе.      

Читати повністю   


НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ УКРАЇНИ

НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ УКРАЇНИ

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

(Мт.4, 18-23 та 4,25 – 5,12)

Христос серед нас!

Дорогі брати і сестри!

Друга неділя після Святої Тройці присвячується вшануванню всіх Святих України. Сьогодні в українських церквах співається тропар свята: «Як плід прекрасний Твого спасительного сяйва, земля Українська приносить Тобі, Господи, всіх святих, що в ній просіяли. Їх молитвами в мирі глибокому Церкву і державу нашу заступництвом Богородиці збережи, Многомилостивий».

А у святочному кондаку ми чули:

«Сьогодні сонм святих землі Української, що догодив Богу, стоїть у церкві і невидимо за нас молиться Богу; ангели з ними славословлять, і всі святі Церкви Христової з ними святкують: за нас бо молять всі разом Предвічного Бога».

Читати повністю


НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ

НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

(Мт. 10,32-33, 37-38, та 19,27-30)

Христос серед нас!

В минулу неділю наша Свята Православна Церква вшановувала Пресвяту Тройцю і Зіслання Святого Духа. Це була та велика хвилина, коли Третя Особа Пресвятої Тройці - Дух Святий - зійшов на апостолів, відкрив їм очі на розуміння всієї науки Спасителя і повноважив їх проголошувати цю науку різними мовами для різних народів.

Сьогоднішня неділя називається неділею Всіх Святих, ця неділя присвячена на вславлення всіх тих, що своїм чесним і праведним земним життям заслужили на те, щоб ми грішні на цій землі, піднявши наші серця молилися до них: «Всі Святі, моліть Бога за нас грішних». \

Читати повністю

 


05/23/2010 СВЯТА ТРОЙЦЯ

СВЯТА ТРОЙЦЯ
(Ін. 7, 37-52; 8, 12)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь!
Христос серед нас !
 Дорогі брати і сестри!


Після п’ятдесят днів після Воскресіння Ісуса Христа послідовники Христової науки, апостоли і Пресвята Богородиця, тобто перша Христова Громада,  зібрались у світлиці де Христос мав Таємну Вечерю з Його учениками і раптом вони почули шум з неба, ніби буря раптово  зірвалася і над кожним з них з’явилися вогнені язики і всі відчули великий запал у душі, і всі почали розмовляти іншими мовами.

Чому Отець наш небесний послав Духа Святого? Тому, щоб всіх нас з’єднати з Богом, щоб життя наше з’єднати з життям Божим, вічним і святим.

Господь не хоче нікого відкинути від Себе, навпаки, чим дальше від Бога людина, чи чим дальше від Бога окремий народ, тим більше Ісус Христос піклується, щоб їх до Себе пригорнути.

Всіх, хто блукає, хто не знає певного шляху, Христос їх шукає, щоб спасти їх.

Дорогі брати і сестри! І наш український народ довго блукав, розсіявся по всьому світі, певна частина наших співвітчизників спиною відвернулася від своє Матері. Сьогодні, більш як ніколи, український народ потребує допомоги, потребує щоб хтось його навернув на певний шлях.    читати більше

05/16/2010 НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ВОЗНЕСІННЯ

НЕДІЛЯ ПІСЛЯ ВОЗНЕСІННЯ
(Ін. 17,1-13)
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Христос серед нас!

Дорогі брати і сестри!

Ісус Христос звів очі Свої до неба і сказав: «Отче! Прийшов час. Прослав Сина Твого, щоб і Син Твій прославивив Тебе» чули ми сьогодні  з читання Святого Євангеліє.

З такою щирою молитвою звернувся наш Спаситель до Свого Отця Небесного в ту тяжку годину коли наблизився час Його страждань. Година страждань, це найбільш відповідальна і найтяжча година життя Сина Божого на цій землі.

І коли Ісус Христос молився в Гефсиманії, Він просив Отця Небесного: «Отче Мій! Якщо не може чаша ця обминути Мене, щоб Мені не пити її, нехай буде  воля Твоя»(Мт.26,42).

На цю годину страждань, Ісус Христос дивиться, як на таку годину, коли Він Сам може досягти найбільшої слави і прославляти Свого Отця: «Отче! Прийшов час. Прослав Сина Твого, щоб і Син Твій прославивив Тебе»,

Дорогі брати і сестри!
В житті кожної людини і в житті цілих народів є година страждань, переломів, перетворень, переворотів, навіть зрадництва свого народу і своє Рідної Церкви. І ці  години в житті безумовно є найтяжчі і найбільш відповідальні.

Сьогодні наш український народ переживає годину страждань та випробування. Сьогодні до Уряду України прийшли недруги нашої Святої Церкви. Сьогодні на нашій землі панують наїздники з чужих країн, наші тисячолітні святині та храми Божі знаходяться в руках людей не прихильних до України, у Верховній Раді ще досі сидять безбожні комуністи. Певна частина православного духовенства, в Україні і навіть тут в діаспорі, підпорядковується чужим церковним провідникам, які вороже налаштовані проти нашої Святої Церкви та проти українського народу.  читати більше05/13/2010 Вознесіння Господнє

Вознесіння  Господнє  

(Лк.24,36-53)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Христос серед нас!

Сьогодні  ми святкуємо велике свято Вознесіння на небо Христа Спасителя. Після Воскресіння Христос являється своїм ученикам і цим переконує, що Він дійсно воскрес із мертвих і що Він тепер ближчий до них і до всіх народів.                     
Господнє Вознесіння не віддалить Його від тих, хто вірує в Нього: «Я з вами буду» - сказав Христос – «до кінця світу... і радості цієї не відбере від нас ніхто».                                        

Ми віримо, що Ісус Христос вознісся на наше рідне небо, з якого на нашу землю лунає золотий промінь сонця, дощем поливає нашу рідну землю, своєю ласкою обгортає наш український народ – і оця віра найбільше наповняє наші серця радістю з приводу Вознесіння Господнього.

Нам було б дуже прикро і сумно, щоб нам тлумачили, що Христос після Вознесіння не на нашому небі перебуває, а десь на царгородському чи московському і нам треба туди перейти, щоб наблизитись до Христа.

Довгі роки наш народ був поневолений і пригноблений, бо його увесь час запевняли, що тільки через московське або турецьке небо ми можемо наблизитись до Христа.     Але в дійсності такого не може бути, бо Христос любить і наш український народ так як і другі народи.

Христос сказав: “Де два або три зібрані в ім’я Моє, там і Я посеред них”.  читати більше

05/09/2010 6-та після Пасхи НЕДІЛЯ СЛІПОРОДЖЕНОГО

НЕДІЛЯ СЛІПОРОДЖЕНОГО

(Ін. 9, 1 - 38)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Христос Воскрес!
Дорогі брати і сестри!

Сьогодні ми слухали Святе Євангеліє від апостола Іоана де сліпороджений показує нам, як непохитно треба боронити правду Божу. Сліпороджений  не побоявся сильних у той час фарисеїв, яким було неприємно слухати правду. А правда ця полягає в тім, що Син Божий відкрив сліпцеві очі, і він став видючим. Сліпороджений відкрито свідчив перед фарисеями про своє зцілення від сліпоти Ісусом; проте юдейські законники не прийняли його свідчення. Але він не побоявся й далі розголошував правду про Ісуса.

Так, як цей сліпороджений, розуміли й боронили правду Божу Христові апостоли й численні ряди святих мучеників, подвижників і героїв Божих, що гинули за правду Божу й Віру. А скільки таких праведників загинуло серед нашого українського народу - і духовних, і світських - за віру Христову, за нашу прабатьківську віру православну! А їх переслідували і чужі й начебто "свої" люди -  перекінчики.                     читати більше

05/02/2010 5-та після Пасхи НЕДІЛЯ САМАРЯНКИ

НЕДІЛЯ САМАРЯНКИ

(Ін. 4, 5 - 42)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Христос Воскрес!

Дорогі брати і сестри!

В своїй подорожі до Галилеї Ісус Христос  зупинився поблизу міста Сихар. Там була криниця ще за часів патріарха Якова. Втомлений Ісус і апостоли зупинилися коло цієї криниці для відпочинку. В цей час прийшла по воду жінка-самарянка і Ісус почав із нею розмову. "Дай мені напитися води", - сказав Ісус до самарянки. Вона, дуже здивована, відповідала: "Як Ти, будучу юдеєм, просиш у мене, самарянки, води? Адже юдеї не живуть в добрих стосунках з самарянами..." (Ін.4, 9-10).

Чому Ісус Христос звернув увагу на цю просту жінку самарянку?

Чому в розмові з нею Христос підносив її думку до таких великих речей, як наука про Його божественне слово, яке Ісус назвав «живою водою», про поклоніння Богові в дусі й істині,  про сівача і про того хто збирає жнива, як також,  хто отримає нагороду в наслідок загальної праці, і нарешті, відкрив  самарянці, мабуть першій з жіноцтва, що Він є Христос  Син Божий.  читати більше


04/25/2010 4-а після Пасхи – Неділя розслабленого (Ін. 5,1-15)

4-а після Пасхи – Неділя розслабленого (Ін. 5,1-15)


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Христос Воскрес!

Дорогі брати і сестри !

В сьогодняшній Євангелії Святий Євангелист Іоан оповідає нам, що в Єрусалимі був ставок де час від часу Ангел Божий сходив у ставок і розбурхував воду, а хто перший залазив у ставок після порушення води, той одужував.  читати більше

04/18/2010 3-а після Пасхи – Неділя Мироносець (Мк. 15,43 – 16,8)

3-а після Пасхи – Неділя Мироносець (Мк. 15,43 – 16,8)


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Христос Воскрес!

Дорогі брати і сестри !

В сьогодняшній Євангелії Святий Євангелист Марко оповідає нам про жінок мироносець і тих жінок, які їх наслідують. Бо вони своєю любов’ю до Христа виявили і виявляють велику і світлу ролю жіноцтва в життя християнської Церкви. Христове Воскресіння  найбільше зв’язане з щирими жінками, які ходили за Христом, услуговували і страждали з Ісусом Христом і тому жінки посідають почесне місце в нашій Святій Церкві.
Жінка завжди більше, ніж чоловік, прагнула втілити в життя Божественну правду.  читати більше

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святеє Воскресіння Твоє славимо!»«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святеє Воскресіння Твоє славимо!»


Третя неділя Великого посту називається Хрестопоклонною – від поклоніння Хресту розіп’ятому на ньому Господа нашого Ісус Христа. Сьогодні ми слухали читання Святої Євангелії про несення кожним із нас свого власного хреста, тобто страждань і скорбот, які трапляються на нашому життєвому шляху, і які є пов’язані з вірою Христовою. “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде”, - сказав Господь. «Бо яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?” (Мк.8,34-36).   читати більше
Проповідь

 

ВХІД ГОСПОДНІЙ В ЄРУСАЛИМ

(Ів. 12, 1-18)

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Христос серед нас !

Дорогі брати і сестри!

Чому ми сьогодні так урочисто стрічаємо вхід Ісуса Христа в Єрусалим? Чому це Його, як Царя, стрічаємо з пальмовим віттям?

Ісус Христос, як знаємо з Святої Євангелії, декілька раз відвідував Єрусалим, але такої величавої зустрічі до цього часу ще не було.

Цей раз Ісус йде в Єрусалим не тільки, щоб навчати та сціляти людей, але тепер Ісус Христос входить в Єрусалим, щоб постраждати і вмерти за спасіння світу.

Ісус Христос іде на муки, йде на хрест з такою ж урочистістю, як цар іде у своє царство. І народ зустрічає Христа, як Царя, стелить по дорозі Йому килими, одяг, кидають під ноги Ісуса Христа пальмове віття і вітають, як Сина Давидового.

 
читати повністю