Новий Дириґент св. Андрія



ГРОМАДА СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВННОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ В БЛУМІНГДЕЙЛ ВІТАЄ МАЄСТРА-ДИРИГЕНТА БОГДАНА ГЕРЯВЕНКА


Парафія Святого Андрія Української Православної Церкви Київського Патріархату в Блумінгдейл поздоровляє Маєстра Богдана  Герявенка з призначенням новим мистецьким керівником і дириґентом КапелІ Бандуристів в Детройті.

Одночасно, з великою приємністю повідомляємо, що Маєстро Герявенко погодився взяти на себе обов’язки дириґента Громади Святого Андрія в Блумінгдейл.
    
Закликаємо українську спільноту до приєднання і розквіту Церковного і Світського Хору під провідом Маєстра Герявенка.

Ласкаво запрошуємо хористів до активної участі.
  
Управа Громади Святого Андрія                                                                


00000
00001
00002
00003
00004

Парафія Святого Андрія Первозваного в Блумінгдейл, Ілиной 

запрошує Українську громаду на урочистості з нагоди архипастирського візиту

Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України 

ФІЛАРЕТА

та Урочисте відзначення 40-ліття Парафії св. Андрія 

12 до 14 листопада, 2010



Звязок до газети "Дейлий Гералд"  стаття про нашу парафію.

http://www.dailyherald.com/article/20101114/news/711159915/#


СЛАВА ТОБІ, ГОСПОДИ, СЛАВА ТОБІ! 

ДУХОВНИЙ ЦЕНТР КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ В США

            4-го червня 2011 року, якраз годину перед освяченням Духовного Центру Київського Патріархату, Господь Бог дощем прохолодив посилість Громади Святого Андрія і на п’яту годину пополудні знову сонечко засіяло.

            Українська Громада Чикаго і околиць зібралися на урочистість відкриття і освячення новозбудованого модерного приміщення.

            У сослужінні священиків - архимандрита Івана Кротиця від Громади Української Греко Католицької Церкви святих Володимира і Ольги, митрофорного протоієрея Миколи Федюка від Громади Святого Юрія Переможця, протоієрея Михайла Васенди від Громади Святої Софії та митрофорний протоієрей Віктор Полярний освятили приміщення Кредитової Спілки Самопоміч та новозбудований Український Культурний Центер.

            Голова Громади Сятого Андрія - пан Івась Яресько привітав гостей і однохвилинною мовчанки вшанував засновників-піонерів, які вже відійшли на вічний спочинок.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

 
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВАМ ЧОРНОБИЛЯ

В КАТЕДРІ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО В БЛУМІНГДЕЙЛІ, ІЛИНОЙ, США ВІРНІ МОЛИЛИСЯ ЗА СПОКІЙ ДУШ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЯ

 У Світлий вівторок – 26-го квітня 2011 року, вірні Української Православної Київського Патріархату молилися у Катедрі Святого Андрія, Блумінгдейл, Ілиной підчас Божественної Літургії та Заупокійної Панахиди за спокій душ жертв, які втратили своє життя в наслідок катастрофи на АЕС в Чорнобилі.   

Святійший Патріарх Філарет закликав усіх вірних Київського Патріархату помолитися за всіх, хто постраждав від аварії на Чорнобильській АЕС.           

Зокрема, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет наголосив, що: "Це є попередження, щоб ми не забували, що є Бог, який керує всім світом. І людина, яка відкинула Бога і думає, що може робити все, що заманеться – і своє життя влаштовувати, і майбутнє, і все інше, – то Чорнобиль – це попередження".              

Царство небесне і вічная пам’ять всім, що віддали своє життя в наслідок катастрофи!

НАРОДЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

          У різдвянім вітанні Патріарха Київського і всієї Русі-України Предстоятель Української Правосланої Церкви Філарет нагадує нам, що саме Різдво Христове є початком нашого визволення від гріха і смерті, бо без втілення Сина Божого, не відбулося б спасіння людського роду. 

          Народження Сина Божого принесло радість усьому світу, всім народам і кожній людині і цю радість розділяють більшість українців розсипаних по всьому світі. І саме в цей Величавий День велика чисельність мешканців Чикаго і околиць прийшли до Катедри Святого Апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейлі, щоб поклонитися Новонародженому і подякувати Йому за благодіяння до нас грішних.

          Храм Святого Андрія був переповнений вірними до вінця, було зауважено декількома особами, що такої чисельності вірних досі ще не  було у нашому храмі.

          Церковний Хор, під проводом маєстра Богдана Герявенка, чудово, зворушливо і мелодійно виконував різдвянні піснеспіви; настала зворушлива година коли майже двадцять дітей приступили до Святої Таїни Причастя.

          За звичаєм Громади Святого Андрія церковний хор, після церковних відправ,  завітав з колядою, до помешкання настоятеля парафії, а пані добродійка Валентина прийняла гостей згідно українського звичаю – стравами та напитками.                               За словами Патріарха Філарета - прославляючи народження Господа Бога нашого Ісуса Христа, ми повинні завжди дякувати Йому за всі Його благодіяння для нас, за радість і скорботи, за Його безмежну любов до нас, грішних. Нехай Господь буде милостивим до нас грішних у ці часи випробуваннях нашої віри та любові до України, і нехай омине нас чаша Його праведного гніву за гріхи і беззаконня наші.    

          «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, між людьми доброї волі».

          Прот. Віктор Полярний   
ВИФЛИЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ
ВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ ПАЛАЄ
В КАТЕДРІ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО

22-го грудня 2011 року до Катедри Святого Апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейлі завітали українські пластуни міста Чикаго з «Вифлиємським Огнем Миру»який передали місцевій організації «ОДУМ».

Перший раз в історії людства, замайоріло Вифлиємське Полум’я в храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату в США. В печері, на місці де народився Ісус Христос, віками горять 15 лампадок в знак просвітлення і прославлення науки Христа Спасителя – любові, миру та злагоди. Розповсюдження «Вифлиємського Вогню Миру» започатковано пластунами 1986 року, з метою передріздвяним закликом до миру, злагоди та братерської любови, про яку сповістили ангели при народженні Спасителя «Слава на небі Богові і мир між людьми доброї волі» (Лк.2,14).  Присутність Вифлиємського Вогню серед людей доброї волі спонукує нас бути лагіднішими, добрими та миролюбними.

В Катедрі Святого Андрія молоді ОДУМівці приклали до церковних лампадок щойно придбане полум’я.       

В присутності вірних різних конфесій прот. Віктор Полярний відслужив подячний молебень до Ісуса Христа, а церковний хор під проводом Ольги Олени Фитца вміло і мелодійно виконував церковні арії молебня.

Моління завершилося многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси України Філарету та всім присутнім у храмі Святого Андрія, а вірні запалювали свої власні лампадки, щоб занести їх до своїх домівок.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ЗАВІТАВ ДО ГРОМАДИ СВЯТОГО АПОСТОЛА АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО

18 грудня 2011-го року, під час Божественної Літургії, значна кількість дітей приступили до Святого Причастя у Катедрі Святого Андрія в Блумінгдейлі, а після Служби Божої, у церковній відбулося свято Святого Миколая Чудотворця. Усі присутні пильно прослухали коротеньку доповідь про св. Миколая, про його щедрість, доброту і любов до ближніх.

 

Звичайно, діти найбільше чекали появлення св. Миколая, так як всі знають що він приносить подарунки чемним дітям. Під дзвін срібних дзвіночків св. Миколай прийшов з привітаннями та з мішком подарунків. Як приємно було бачити, що всі діти були чемні і отже всі отримали подарунки!

Усі подякували хором за гостинці.

ХРАМОВЕ СВЯТО

ХРАМОВЕ СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ КАТЕДРИ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО

        Громада Святого Апостола Андрія Первозваного в Блумінгдейлі, Ілиной, США 11-го грудня 2011 року урочисто відсвяткувала день Покровителя Катедрального Собору.

        Прот. Віктор Полярний, настоятель Катедри Святого Андрія, в сослужінні прот. Бориса Забродського від Парафії Святого Миколая, Гомвуд та диякона Джеймеса Левандовського, відправив Божественну Літургію,  а хор з надзвичайним празничним піднесенням чудово виконував церквоні піснеспіви.

Після відпусту прот. Віктор освятив Престольний Хрест, дарований родиною Яреськів.

        Богослужіння завершилося Подячним Молебнем, до якого приєднався митрофорний протоієрей Микола Федюк, від парафії Святого Великомученика Юрія Переможця. Многоліттям Святійшому Отцеві нашому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та всім присутнім;  вірні з святочним настороєм підходили до новоосвяченого Хреста.

        На Храмове Свято прийшла українська спільнота від інших громад. Гості і парафіяни зібралися, в щойно відновленій церковній залі, де спільними силами громади Святого Андрія  відбулися урочистості.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

НЕВГАСИМА СВІЧКА ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

   В неділю 16-го вересня 2012 року в Катедрі Святого Апостола Андрія Первозваного, Української Православної Церкви Київського Патріархату, за старанням Фундації Українського Геноциду – США, українська спільнота міста Чикаго і околиць зійшлася, щоб вшанувати і ніколи забувати сумну і жалібну дату Українського Геноциду.

   Духовенство і вірні Української Православної Церкви та Греко-Католицької Церкви одними устами і одним серцем молилися за невинних немовлят, дітей, батьків матерів, братів та сестер наших. Жахлива дата коли московський режим замучив штучним Голодом-Геноцидом поверх десять мільйонів працьовитого українського населення.

   Де б ми не жили, де б ми не знаходилися, ми не маємо права забувати або легковажити про жахливі події Геноциду українського народу, ми мусимо передати грядущому поколінню, що ГОЛОДОМОР– це був ГЕНОЦИД проти української нації, адже найбільший злочин Москви не може і не повинен бути забутим в пам'яті українського народу.

 Заупокійну Панахиду очолив архієпископ Олександер в сослужінні духовенства від парафій: Святого Апостола Андрія Первозваного, Святих Володимира і Ольги, Святого Князя Володимира, Святих Апостолів Петра і Павла, Святої Софії, Святого Юрія Переможця, Святої Покрови, Святого Миколая-Чикаго, Святого Йосипа Обручника, Святого Йосафата, Святої Тройці, Святого Миколая-Гомевуд. Також, від вищезгаданих парафій чисельна кількість вірних переповнили храм Святого Андрія.                                        

   Представники громадських і юних організацій тримали свої прапори підчас богослужіння, а церковний хор під керуванням др. Василя Трухлого вміло і жалібно виконував піснеспіви панахиди.

  Доповідачі наголошували, що на діаспору покладена велика  відповідальність святого обов’язку  розповсюджувати по всьому світі найбільший злочин московського режиму проти української нації – не забувати про страшну мученицьку смерть голодомору - українських невинних немовлят, дітей, матерів, батьків, братів та сестер наших.        

  Українська діаспора повинна виявити протилежну дію тим силам які бойкотують і нівечать блаженну пам’ять невинних жертв Українського Геноциду – ці темні сили хочуть замести сліди найбільшого злочину московського режиму проти українського народу. Вони хочуть вибілити і оправдати жахливі і варварські злочини заподіяні московським режимом проти  миролюбного і працьовитого українського народу.

    Ми закликаємо всіх, кому не байдужі милосердя, співчуття і справедливість, хто прагне перемоги добра над злом, запалити в своєму серці свічку пам'яті за 10 мільйонів невинних жертв замучених страшною мученицькою смертю.

    Нехай у серці кожної людини, які люблять Україну, засвітиться вогник скорботи та світло надії – щоб такий варварський злочин ніколи не повторився.

    Царство Небесне і вічна пам’ять жертвам Геноциду-Голодомору!

 

 

«ВІДЛІТАЮТЬ СІРИМ ШНУРОМ ЖУРАВЛІ У ВИРІЙ»

 

            Ділимося сумною вісткою, що 6-го липня 2012-го року в місті Гофман Естейтс, Ілиной, США відійшла у вічність бл.п. СТЕФАНІЯ МОРОКО - довголітня парафіянка Громади Святого Андрія Первозваного в Блумінгдейл, Ілиной.

            Похоронні богослужіння відправив прот. Віктор Полярний у Катедрі Святого Андрія, а прах покійної похований на цвинтарі Української Православної Церкви Київського Патріархату в Блумінгдейлі.

            Покійна Стефанія народилася в селі Тустань, присілок Михайлівка біля княжого міста Галича, Івано-Франківського району в Західній Україні в національно свідомій сім’ї Михайла і Марії Романюк.

            Страхіття Другої світової війни не обійшло і родину Романюк.  Старшу сестру Стефанії німці вивезли до Німеччини на рабську примусову працю. Батько Стефанії, рятуючи від небезпеки старшу сестру Катерину поїхав з нею на каторжну працю, а вдома залишилась дружина Марія, дочки Анна, Стефанія, Євгенія та син Іван.  Перед навалою московських окупантів, батько доручив дружині Марії втікати з дітьми на захід подальше від московської наїздників.

            Розлучена родина Романюк знову з’єдналися і почали знову жити разом у таборі  переселенців у місті Вайсенбуґ, Німеччина.

             У цьому таборі Стефанія вписується в ряди Спілки Українкської Молоді і стає секретаром місцевого осередку.                                                         

            Мати  Стефанії розшукала адресу своєї сестри в Канаді яка погодилася спровадити Стефанію до Канади.                                                        

              У 1947-ім році молода дівчина – Стефанія, сама переїжджає до Канади і в кортокому часі вся родина Романюк влаштовують нове життя в привітливій Канаді.

            1950-го року Стефанія запізнала молодого юнака Аркадія і вони у 1950-ім році одружилися.

            У Вінніпеґу Бог благословив їх двома синами - Романом та Володимиром.  Відвідуючи Америку родина Мороко рішила шукати кращого щастя в Америці і маючи рідну сестру Євгенію в Чикаґо вдалося дістати візу.

            В 1959-ім році Стефанія із двома дітьми переїжджає до Чикаґо і після шість місяців долучається і Аркадій.                                                                                         

            В Америці, в сім’ї Стефанії та Аркадія народилися ще два сини - Ярослав і Олесь.                                                                                            

            В 1961-ім році родина Мороко пересиляється то містечка Палатайн.  Тут Стефанія включається до громадської праці помагаючи в кухні на Сумівських, таборах, в праці осередку СУМ ім. Дмитра Вітовского та вступає до ОЖ ОЧСУ та до мішаного хору ООЧСУ / ОЖ ОЧСУ і одночасно як парафіянка Української Православної Церкви Святого Андрія Первозваного стає активною членкинею Сестрицтва Святої Софії.

            Стефанія ніколи не відмовлялася від праці яка йшла на користь Рідної Церкви і Українського народу. Покійна Стефанія була вірною до Рідної Церкви і Українського Народу та його визвольних змагань.

            Ми всі знаємо бл. п. Стефанію як чудову жінку, чуйну і любячу дружину, дбайливу матір та бабусю, чудову господиню.  Ми знали її також як українську патріотку та активного діяча української громади.           

           Стефанія Мороко була в числі тих, що в далекому 1969 році з ініціативи Уляни Целевич заснували Відділ ОЖ ОЧСУ імені Олени Пчілки. За час своєї громадської діяльності її обрано головою відділу 20 разів, вперше очоливши відділ в 1976 році.

           Стефанія Мороко була також активним учасником політичних та громадських акцій, таких як демонстрація у Вашінґтоні в питанні Голодомору, відзначення 1000 ліття Хрещення Русі, участь у багатьох Зїздах та Конференціях українських громадських організацій.

            Ми всі довго будем пам’ятати її усмішку і постійно веселий настрій.

            Велике значення Стефанії Мороко приділяла вихованню патріотичної зміни, залученню молодого покоління до громадської діяльності. Співпрацюючи з СУМом, ООЧУСом та Школою Українознавства, вона підготувала гідну зміну тих, яких єднає українська національна ідея і дружня співпраця на добро українськоі громади околиці Чикаґо та на підтримку демократичного руху та боротьби за українську самостійність на Україні.

            Царство Небесне і Вічна пам’ять бл.п. Стефанії, а американська земля нехай буде  їй легкою.

 

Чуєш, брате мій,

Товаришу мій,

Відлітають сірим шнурком

Журавлі у вирій.

                                                Кличуть "Кру-кру-кру,

                                    В чужині умру,

                                    Заки море перелечу,

                                    Крилонька зітру".

Мерехтить в очах

Безконечний шлях,

Гине, гине в сірій мряці

Слід по журавлях.

ПЕРША СВЯТА СПОВІДЬ

У ГРОМАДІ СВЯТОГО АПОСТОЛА АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО

 

            «Пустіте дітей, щоб до Мене приходили, і не забороняйте їм, - бо таких Царство Боже»  (Лк.18, 16).

            Кожного року, у храмі Святого Андрія Первозваного, вісьми-річні діти урочисто приступають до ПЕРШОЇ СВЯТОЇ СПОВІДІ і СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ.

            Пані Галя Федак-Полярна, кожної другої неділі, вчила діток катехизму і приготовували їх до цієї святої події.

            Перед початком Божественної Літургії прот. Віктор Полярний звернувся до діток з поясненням Першої Святої Сповіді. Всі дітки приступили до Святої Сповіді і з нетерпінням чекали на молитву «Отче наш».

            Під час молитви «Отче наш», у переповненім храмі, родичі, приятелі, парафіяни та прихожани, з великою приємністю дивувалися, як анголятка тримали запалені свічки перед тетраподом і ревно молилися.

            Цього року чотири дівчаток і чотири хлопчиків прийшли прийняти ТІло і Кров Ісуса Христа, щоб ніколи не голодувати ніколи не прагнути, бо Ісус Христос сказав, що: «Я хліб життя. Хто до Мене приходить, - не голодуватиме, а хто вірує в Мене, ніколи не прагнутиме» (Ін.6, 35).

            На завершення Божественної Літургії, прот. Віктор Полярний звернувся до новопричасників та всіх присутніх з повчальним словом і нагородив  діток Свідотцтвом Першої Сповіді-Причастя та Молитовником (видання Української Православної Церкви Київського Патріархату), а церковний хор проспівав їм многоліття.

            Ісус Христос просить, щоб ми пустили і не забороняли дітям приходити до Нього.   Повинно бути нашим святим обов’язком, щоб кожна християнська родина  приводила свої діточок від дня народження, щоб у храмі Божім, за наукою нашого Спасителя забезпечити Царство Боже.

            Бо Ісус Христос застерігає нас, що: «Хто Божого Царства не прийме, як дитя, той у нього не ввійде» (Лк, 18, 17).